• אמנון יצחקניא חברת עו"ד - תוכן גולשים

    אמנון יצחקניא חברת עו"ד

1/1
נכתב בשנת 2016

משוב ראיון על יצחקניא ושות'- משרד עורכי דין

האווירה בראיון

אילו שאלות נשאלת לגבי נסיונך המקצועי ולאלו נתונים ייחס המראיין חשיבות?

בראיון הראשון נשאלתי על תקופת ההתמחות: איך הייתה, מה בדיוק עשיתי, מדוע עזבתי. אילן סובל, השותף, שאל אותי שאלה קצת מתקילה- תספרי לי על סוגיה משפטית ייחודית או מרתקת שהיית צריכה לפתור במהלך ההתמחות. משהו יוצא דופן שהתעסקת איתו. קצת הסתבכתי עם השאלה הזו. סיפרתי על משאים ומתנים שניהלתי בתקופת ההתמחות. בראיון השני נשאלתי לגבי הסמינריון שהעברתי להם לצורך התרשמות מיכולות הכתיבה שלי. יצחקניא שאל אותי מה הדין הקיים בנושא הסמינריון.

מה השאלות שנשאלת, האם נבעו מהכתוב בקורות החיים?

המשרד מתעסק בעיקר בליטיגציה, אני נבחנתי למחלקת נדל"ן. הם שאלו אם אוכל להשתלב גם במחלקת ליטיגציה ואם אני גמישה מבחינת "הקפצות" לעבודה. ניסו בשני הראיונות לברר על אופי העבודה שלי, אם אני אמביציוזית, אם אני פדנטית, אם יש לי יכולות הבחנה בין עיקר לטפל.

האם המראיין היה מסביר פנים, האם הרחיב על העבודה במשרד, האם האווירה היתה פורמלית/פתוחה?

הראיונות היו שניהם פורמליים אך נעימים יחסית. השותף שראיין אותי ראשון היה פחות מסביר פנים. הוא מאוד הופתע ממגבלת השעות שלי וציין מספר פעמים שהם חיפשו דווקא משרה מלאה. הוא גם הופתע שלא ידעתי לשלוף לו סוגיה משפטית ייחודית מההתמחות. העו"ד שישב איתו היה הרבה יותר מסביר פנים וכך גם יצחקניא בראיון השני. הם גם נתנו לי להתרשם מהמשרד ולשבת עם עורכת הדין שעוזבת, לצורך שיחת התרשמות.

מהו השכר והתנאים הנלווים שהוצעו לך?

שאלו אותי בראיון מה ציפיות השכר שלי. היות ואני מוגבלת מאוד בשעות (ל3/4 משרה) עשיתי טעות ואמרתי שכר נמוך של 7000 ש"ח. בראיון השני חזרתי בי, התנצלתי על הטעות והסברתי שהשכר בשוק לשנה הראשונה נע בין 10000-11000. הם אמרו שזה בסדר והם לא יתפסו אותי על המילה, אבל מבחינת השעות ביקשו ממני להיות גמישה יותר ולהתחייב לשני ימים ארוכים בשבוע לפחות. כלומר עד 19:00. שעות המשרד הן 09:00-19:00. בסופו של דבר ההצעה שלהם הייתה- שני ימים ארוכים בשכר של 9,000 עם אופציה לפתיחת החוזה כעבור שנה והעלאה ל-10,000.

איזה מידע קיבלת מהמראיין לגבי המשרד?

שזה משרד מאוד נעים וניתן ללמוד בו המון. יש להם לקוחות מאוד גדולים וניסיון של שנים ארוכות.

ציין מידע נוסף הקיים ברשותך אודות מעסיק זה

יצחקניא ייצג את עד המדינה שנפטר במהלך המשפט, בפרשת הולילנד. שווה להכיר את הפרטים למקרה שהסוגיה הזו תתעורר בראיון. במיוחד אם אתם מתמיינים למחלקת ליטיגציה

חוויות נוספות וטיפים למתראיינים

גם אם אחד המראיינים נראה קצת קשוח או לא מרוצה, אל תסיקו מסקנות ותתנו את כל מה שיש לכם בראיון. אצלי זה עבד.

מה דעתכם?

  • המידע מועיל
  • המידע אינו מועיל
  • דווח