• סבן ארועטי אורנה - תוכן גולשים

    סבן ארועטי אורנה

1/1
נכתב בשנת 2013

משוב ראיון על סבן ארועטי אורנה

מראיינים

עו"ד אורנה סבן-ארועטי

אם נדרשת להביא עמך עבודה ציין איזו עבודה נתבקשת להביא ואילו שאלות נשאלת עליה בראיון

לא.

מה השאלות שנשאלת,האם נקבעו מהכתוב בקורות החיים?

דיברנו הרבה על השקפת העולם המקצועית והאישית של כל אחד מאיתנו על עולם המשפט. עברנו על קורות החיים שלי ואורנה התעניינה וניסתה להבין את הרקע המקצועי שלי. עו"ד אורנה סבן היא עו"ד ותיקה מאוד מהתחום הפלילי.

לאילו נושאים יחס המעסיק חשיבות גבוהה?

עו"ד אורנה סבן ארועטי מעשנת כבדה, והיא הקפידה לומר מראש כי זהו משרד שמעשנים בו. משרדה ממוקם בדירת 2.5 חדרים, ובעונות מעבר אין כל כך בעיה, שכן אפשר לפתוח את חלונות ותריסים ולאפשר סירקולציה של אוויר. עבדתי אצלה כמתמחה כחודשיים, מסוף פברואר עד תחילת מאי ובזמן זה רוב הזמן לא הייתה בעיה מיוחדת. עו"ד סבן מודעת לעניין שעישון מפריע ללא מעשנים, ובמהלך עבודתי עימה הקפדנו שנינו שדלת חדרה תהיה סגורה, וכן דאגתי לפתוח את מה שניתן כדי לגרום לאיוורור ובסך הכל, במשך קצת יותר מ-60 יום, חזרתי רק שלוש-ארבע פעמים הביתה עם ריח לא חזק מידי מהבגדים. בשאר המקרים זה היה בסדר יחסית. לקראת סוף אפריל היו כמה ימים של שרב כבד, ואז כבר אי אפשר לפתוח את כל התריסים לאוורור ובמקרים כאלו עלולה להיווצר בעיה, כי אז יש לבחור בין חום מבחוץ וללא מיזוג אוויר או מזגן עובד וחלונות ותריסים סגורים, ועלולה להיווצר בעיה. אני רגיש מאוד לנושא העישון, ואני יכול לומר שבחודשיים פלוס שעבדתי אצל אורנה, זה היה בסדר יחסית, וזה לא מה שהיה גורם לי לעזוב. אציין שוב, שמדובר על עונות מעבר בהן רוב הזמן הכל היה פתוח. אינני יודע מה קורה במהלך החורף והקיץ בהם הכל סגור. הייתה נכונות מצד אורנה להתקין מערכת אוורור חשמלית, ואף התחלתי להביא הצעות מחיר לעניין, אך זה לא יצא אל הפועל בסופו של דבר. אם הייתי צריך לכמת את עניין העישון, הייתי אומר שבחודשיים שהייתי אצל אורנה, בעיית העישון הייתה בין 90% ל-95% בסדר, כלומר העישון הפריע לי רק ברמה של 5%-10%.

נקודות עיקריות מהמידע שקיבלת מהמראיין ( שעות, שכר, דרישות מיוחדות מהמתמחים, אופי העבודה, וכו')

מומלץ להקפיד מאוד מאוד על הבנת מבנה יום העבודה, חודש העבודה, תשלום השכר ויחסי הגומלין בין שלושת פרמטרים אלו. לי ולאורנה היה וויכוח על פרשנות הסכם השכר ומומלץ מאוד לברר זאת עד תום כדי שלא תהיינה הפתעות. ביום הראיון היא בקשה תשובה באותו יום, וחשבתי שהבנתי את משמעות הצעתה. צריך מאוד להזהר בהבנת הדברים שנאמרים לכם, ולהקפיד להבין עד הסוף ברחל בתך הקטנה. אני הבנתי ששעות העבודה הינם 8:00 עד 15:30 ועל שעות אלו משולם שכר מינימום, וכל השעות מעל שעות אלו הינן שעות נוספות. כמו כן, שמדובר על שכר חודשי, ושהשעות האלו כוללות הפסקת צהריים. אני הבנתי שיום העבודה הוא 8:00 עד 15:30 ועבור זה משולם שכר המינימום שהוא שכר המינימום המשולם עבור השעות הקבועות בחוק, ומעל השעות האלו, משולמות שעות נוספות לפי תעריף שעות נוספות. אורנה הבינה את זה כשכר מינימום עבור 186 שעות חודשיות, ועבור השעות שדיברנו עליהם, הרי שמדובר על משרה חלקית, ולכן השכר הוא יחסי, כלומר במאות שקלים פחות משכר המינימום. כמו כן, לפי אורנה, אין הפסקות צהריים וכי המשרה היא לפי שעות כלומר אין תשלום על חגים בשלושת החודשים הראשונים. לאחר כחודש, כשקבלתי את תלוש השכר הראשון, הבנתי את פרשנותה וסירבתי בתוקף לתנאים אלו. כלומר, ע"פ עו"ד סבן, מאחר ומדובר ב-7.5 שעות ליום, הרי שהם רק חלק ממשרה מלאה, ולכן השכר הוא פחות משכר המינימום. כמו כן, אין הפסקות צהריים בזמן העבודה, ואין תשלום על חגים בשלושת החודשים הראשונים, וכן התשלום הוא לפי שעות ולא שכר חודשי. לאחר סירובי לתנאים אלו, סיכמנו דברים כפי שאני הבנתי, ולאחר כחודש נוסף, עניין התשלום על חלקיות המשרה חזר על עצמו, וכשהיא הציעה הצעה שונה מהבנתי ופרשנותי המקורית, סירבתי והיא אמרה לי לעזוב. עזבתי. אני

תאר את האווירה בראיון

עו"ד אורנה סבן-ארועטי הינה אדם לא פורמאלי.

תאר את התרשמותך הכללית מהמשרד

משרד של אחד על אחד עם העורך דין. אין מסירות והגשות לבית משפט, לא עונים הרבה לטלפונים, יוצאים מוקדם הביתה ומידי פעם יש דיונים בבית משפט (בחודשיים שאני הייתי, היו 4-5). זה משרד בו אתה יכול ללמוד איך עובד משרד של עו"ד אחד, למי שמתכוון לפתוח משרד כזה בעתיד.

מה המידע הנוסף שיש לך על המשרד?

ע"פ מה ששמעתי לאחר תחילת עבודתי, לא מומלץ. ניסיתי למצוא פרטים בקודקס לפני תחילת עבודתי שם אבל לא היו.

מה דעתכם?

  • המידע מועיל
  • המידע אינו מועיל
  • דווח