גילת ברקת ושות'

קצת עלינו

משרד גילת, ברקת ושות' הינו בין המשרדים המובילים בישראל בתחום הקניין הרוחני. המשרד הינו חלק מקבוצת ריינהולד כהן, הקבוצה הגדולה והותיקה ביותר בישראל בתחום הקניין הרוחני המונה כ- 250 עורכי דין, עורכי פטנטים ואנשי צוות.

המשרד עוסק בליטיגציה של פטנטים, סימני מסחר, זכויות יוצרים, מדגמים ועיצובים, סודות מסחריים, חיקויים מסחריים וזכויות מטפחים, ומטפל בתיקים תקדימיים ורחבי היקף בנושאים אלה. המשרד גם מעורב בעסקאות מיזוג ורכישה בינלאומיות, בליווי של חברות הזנק, עורך הסכמי רישוי ועוסק במתן יעוץ בנושאי קוד פתוח . בנוסף, למשרד פעילות ענפה בתחום אכיפת זכויות קניין רוחני. על לקוחות המשרד נמנות חברות מובילות בישראל ובעולם בכל תחומי החיים ובתחומי הטכנולוגיות החדשניות.

הן השותפים במשרד והן המשרד כולו מדורגים בקבוצות האיכות הגבוהות ביותר במדריכים בינלאומיים מובילים מזה שנים רבות. 

למה לעבוד אצלנו?

משרדנו הינו מהמובילים בתחום ליטיגצית קניין רוחני ומעורב בתיקים חדשניים ותקדימיים בנושא.

אנו רואים במתמחים חלק בלתי נפרד מהצוות המטפל בתיק ומאפשרים למתמחים להיות מעורבים באופן מלא בניהול התיקים ובתכנון האסטרטגיה בהם, ליטול חלק בפגישות עם לקוחות, להיות נוכחים בכל הערכאות הדיוניות ובהליכי גישור, להכין מזכרים משפטיים, טיוטת של כתבי טענות וחוות דעת.

המתמחים במשרדנו עובדים בשיטת "פול" במסגרתה הם מוצמדים לתיק ולא לעו"ד, באופן שלכל מתמחה מתאפשר לעבוד במקביל עם מספר שותפים, לעסוק במגוון נושאים וללמוד שיטות עבודה שונות ומגוונות. במסגרת עבודתם נחשפים המתמחים לחזית הטכנולוגיה החדשה בארץ ובעולם ונדרשים לשלב בין הבנה משפטית לטכנולוגית.

שמו של המשרד הולך לפניו כמשרד מקצועי ומקצועני אשר שוררת בו סביבת עבודה "משפחתית" ותומכת המעניקה קרקע איתנה ללימוד וליצירתיות.

המשרד מעודד תרומה של המתמחים בתחום ההעשרה של כלל צוות המשרד במסגרת ישיבות צוות, כתיבת מאמרים, חוות דעת על פסקי דין חדשים ועוד.

המשרד מנהיג ימי כיף, טיולים, Happy hour.

שעות העבודה במשרד נוחות.

תחומי העיסוק במשרדנו

ליטיגצית קניין רוחני


שמו של המשרד הולך לפניו כאחד המשרדים המובילים בליטיגציה בתחום הקניין הרוחני ובכלל זה ליטיגציה של פטנטים, סימני מסחר, זכויות יוצרים, מדגמים, סודות מסחריים חיקויים מסחריים וזכויות מטפחים. הליכי הליטיגציה מתנהלים בבתי המשפט האזרחיים בעיקר בבתי משפט מחוזיים ובבית המשפט העליון, בפני רשם סימני המסחר, בבוררויות ובגישורים. נוכח העובדה כי תיקים רבים המנוהלים על ידי המשרד הינם תיקים עקרוניים, חדשניים ותקדימיים, הרי שהליכים רבים מגיעים עד לפתחו של בית המשפט העליון. בנוסף, המשרד עוסק באופן תמידי בבקשות לצווי מניעה זמניים, בעיקר במקרים של הפרת זכויות קניין רוחני שיש להידרש אליהן באופן מידי.


זכויות יוצרים


תחום זכויות היוצרים בגילת, ברקת ושות' כולל מגוון רחב של שירותים הניתנים לחברות תקשורת, חברות פרסום והפקה, חברות הפועלות בתחום המוזיקה, חברות טכנולוגיה, חברות ממשלתיות וחברות פרטיות הפועלות בתחום התעשיות הביטחוניות, כמו גם ליחידים הפועלים בתחום ההפקה, התרבות והיצירה, ובכלל זה חברות אינטרנט, מדיה, בתי דפוס, הוצאות לאור, סופרים, מוזיקאים ואמנים. תחום זה כולל בין היתר הגנה על יצירות מוזיקליות, ספרותיות, אמנותיות, דרמטיות וקולנועיות, כמו גם ייעוץ שוטף רחב ומגוון למשתמשים שונים ביצירות מוגנות. המשרד מייצג תובעים ונתבעים בבתי המשפט בתביעות להפרת זכויות יוצרים, מעניק ייעוץ שוטף לחברות ואנשים פרטיים וחברות בכל הנוגע להגנה או הפרה של זכויות יוצרים ובנוגע לגיבוש אסטרטגיה בנושא. כמו כן, המשרד מטפל בהסדרת השימוש ביצירות מוגנות זכויות יוצרים במסגרת יצירות טלוויזיוניות וקולנועיות פרסום ורגולציה.מסחרי


טכנולוגיה הפכה זה מכבר למרכזן של עסקאות ענק, בין אם המדובר בהשקעה בחברות המפתחות טכנולוגיה ייחודית ובין אם המדובר בקבלת רישיון שימוש בפטנט או מותג רשום.

בשנים האחרונות קיבל המסחר בטכנולוגיות, בעיקר מוגנות פטנט, תאוצה רבה. זאת במקביל לריבוי משפטי הפרות הפטנטים ולגובה הפיצויים שנפסקו בהם.

לצורך בניה מושכלת של הסכם למתן רישיון בטכנולוגיה מוגנת פטנט נדרשת הבנה הן של הטכנולוגיה והן של הסביבה העסקית הרלבנטית. השילוב של הבנה מדעית ועסקית בו ניחן משרד גילת, ברקת ושות' מאפשר מתן ליווי משפטי ברמה הגבוהה ביותר ללקוחות המעוניינים להעניק או לקבל זכויות בקניין רוחני.


פטנטים


משרד גילת, ברקת ושות' עוסק בכל ההיבטים המשפטיים הקשורים בהגנה על זכויות בתחום הפטנטים. הפעילות כוללת, בין היתר: הגשת תביעות בגין הפרת פטנטים בבתי המשפט,

התגוננות מפני תביעות להפרת פטנטים בבתי המשפט, ייצוג בפני רשם הפטנטים בהתנגדויות לרישום פטנט, בקשות לביטול פטנט, בקשות להארכת תוקף פטנט והתנגדויות לבקשות להארכת תוקף פטנט וייעוץ אסטרטגי בנוגע להגנה על טכנולוגיות. 

סודות מסחריים


עורכי הדין של גילת, ברקת ושות' מייעצים ללקוחות המשרד בכל הנוגע להגנה על סודותיהם המסחריים ומייצגים אותם בתביעות אותן הגישו נגד מי שהפרו את זכויותיהם, או מסייעים להם בהגנה מפני תביעות, שהוגשו נגדם על ידי צדדים שלישיים. בדומה, מייעצים עורכי הדין של גילת ברקת ללקוחות המשרד בכל הנוגע לפיתוח אסטרטגיה להגנה על סודות מסחריים ועורכים עבורם הסכמי סודיות ונהלים פנימיים.

קוד פתוח וביג דאטה


המשרד מלווה חברות וארגונים שונים בייעוץ משפטי שוטף בתחום הקוד הפתוח וכן מייעץ בעסקאות מסחריות הנוגעות בביג דאטה.

כיום חברות רבות עושות שימוש בתוכנות קוד פתוח וזאת מטעמים שונים, הכוללים, בין היתר, הוזלת עלויות, פתרון זמין ומהיר, שימוש בתוכנה איכותית ועוד. יחד עם זאת, קיימים גם סיכונים בשימוש בתוכנות קוד פתוח, בין היתר הואיל וחלק מתוכנות הקוד הפתוח דורשות מהמשתמש לחשוף גם את הקוד שלו במקרים שונים. משרד גילת ברקת ושות' מבצע את הערכת הסיכון המסחרי הנובע מזהות הרישיונות של הקוד הפתוח שבשימוש הארגון מחד ומאופן השימוש ברישיונות אלו במוצר המטרה של הארגון מאידך, בונה נוהל פנים ארגוני לבקרה על הכללת קוד פתוח בארגון ונותן מענה שוטף לצוותי הפיתוח והמנהלים העסקיים לגבי השימוש בקוד פתוח טרם הכללתו.


סימני מסחר ואכיפה


תחום סימני המסחר בגילת ברקת ושות' כולל מגוון רחב של שירותים בכל ההיבטים המשפטיים בנושא ההגנה על סימני מסחר ומוניטין, ובכלל זה: ייצוג לקוחות המשרד בבתי המשפט בתביעות להפרה של סימני מסחר רשומים וגניבת עין, דילול מוניטין, תחרות בלתי הוגנת ועשיית עושר ולא במשפט, לרבות בקשות לצווי מניעה וסעדים זמניים אחרים, ניהול התנגדויות ובקשות לביטול או מחיקה של סימני מסחר אצל רשם סימני המסחר, טיפול בסכסוכים הנוגעים להגנה על Domain names - שמות מתחם באינטרנט, ייעוץ אסטרטגי בכל הנוגע לניהול ותכנון של פורטפוליו של סימני מסחר בארץ ובעולם, עריכת הסכמים להמחאת זכויות ורשות לשימוש בסימני מסחר, עריכת חוות דעת בכל הנוגע להפרה של סימני מסחר וגניבת עין.

עורכי הדין של המשרד לקחו חלק בשנים האחרונות ברבים מהתיקים החשובים ביותר בבתי המשפט בישראל בתחום סימני המסחר בישראל, ובכלל זה בבית המשפט העליון.


אכיפה- המחלקה פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם רשויות המדינה (רשות המכס והמשטרה) על מנת למנוע יבוא והפצה של מוצרים מפרים, מזויפים וחיקויים בישראל וברשות הפלשתינאית. במהלך השנים צברה המחלקה הכרה בינלאומית ועל לקוחותיה נמנים תאגידים ובעלי מותגים מהגדולים והידועים בעולם.


זכויות מטפחים


למשרד גילת, ברקת ושות' ניסיון רב בתחום זכויות המטפחים, הכולל הגנה בישראל על זנים חדשים של צמחים בהתאם לחוק זכות מטפחים של זני צמחים, התשל"ג-1973 ואמנת UPOV. 

עורכי הדין בתחום מייצגים את אחת החברות הגדולות בעולם בתחום הפיתוח והטיפוח של זנים חדשים של פירות נשירים וענבים, בכל הנוגע להגנה ולמסחור של זכויות המטפחים שלה בישראל, ובמספר הליכים משפטיים ותביעות שעניינן הפרה של זכויותיה הקנייניות והבעלות בהן. כמו כן, מסייע המשרד ללקוחותיו בתחום זה בכל הקשור לעריכת הסכמים למתן רישיונות והיתרים לייצור ושיווק של תוצרת חקלאית המוגנת בזכויות מטפחים, הסכמי רישיון לשימוש בזנים מוגנים ושיתופי פעולה אסטרטגיים בין בעלי הזכויות ובין בעלי המשתלות, מגדלים, משווקים ויצואנים של זני צמחים ופירות. אנחנו במספרים

1995

שנת הקמה

16

מס' עו"ד

5

מספר מתמחים

34

סה"כ מועסקים

החיים במשרד גילת ברקת ושות'

פורים במשרד

השותפים שלנו

טיול לאילת לכבוד חגיגות 80 שנה לקבוצת ריינהולד כהן

חדר מתמחים

Happy Hour

טיול גיבוש לעכו

אופי העבודה במשרדנו

אופי עבודת המתמחה במשרד

המתמחים עובדים בשיטת "פול" משמע הצמדה לתיק ולא לעו"ד. לאחר שיבוצו לצוות המטפל בתיק, משולב המתמחה לחלוטין בצוות המשפטי. מעורב בתכנון האסטרטגיה של התיק, משתתף בפגישות עם לקוחות, עוסק במחקר משפטי, הכנת כתבי טענות ולוקח חלק בדיונים בבתי משפט או בפני רשם הפטנטים, סימני המסחר והמדגמים

ייחודיות עבודת המתמחה:

מעורבות מלאה בניהול התיקים.

השתתפות בכל הפעילויות בתיק כולל פגישה עם לקוחות.

נוכחות בכל הדיונים בבית המשפט ובפני רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר.

השתתפות בפעילות העשרה בתחום המשפטי ובתחומים כלליים.

חשיפה לחזית הטכנולוגיה החדשה בארץ ובעולם.

סביבת עבודה "משפחתית".מה אומרים המתמחים שלנו?

שאלה: מה היו הצפיות שלך מההתמחות?

תשובה: לקבל ידע וניסיון בכמה שיותר מתחומי הקניין הרוחני וכן בליטיגציה אזרחית ובסדרי הדין האזרחי.

בפועל מצאתי את עצמי מתנסה וטועם מכל מגוון תחומי הקניין הרוחני (פטנטים, סימני מסחר, זכויות יוצרים , סודות מסחריים ועוולות מסחריות) ועובד על תיקים מאוד מעניינים ומאתגרים. במובן מסוים אפשר לומר שהופתעתי מעומק העיסוק בסדרי הדין האזרחי ובסוגיות שהן מלב ליבו של המשפט הפרוצדורלי. מדובר בהכנה מצוינת לבחינות הלשכה ולעבודה העתידית בעריכת דין.


שאלה: האם היו לך חששות שתחום הקניין הרוחני דורש ניסיון או ידע קודמים?

תשובה: יצא לי ללמוד את התחום עוד בשלב התואר במשפטים ולכן לא היו לי חששות של ממש באופן אישי. יחד עם זאת, אני יכול להבין מאיפה נובעים חששות כאלו, לאור כך שהרבה סטודנטים למשפטים לא נוגעים מספיק בתחום בזמן הלימודים ולכן לא יודעים למה לצפות.

בפועל המשרד בנוי מצוות מקצועי ומנוסה מאוד של עורכי דין שיש להם נכונות ללמד ולהעשיר את הדורות הבאים של עורכי הדין בתחום, ולכן ניסיון קודם הוא לא דבר שנדרש או מצופה מהמתמחים במשרד. המשרד הוא מקום מעולה לאלה שרוצים לצבור ידע וניסיון בתחום הליטיגציה בכלל והקניין הרוחני בפרט.


שאלה: כיצד דמיינת שתראה העבודה מול עורכי הדין במשרד? כיצד היא נראית בפועל?

תשובה : תוך כדי הלימודים לתואר לא באמת יודעים למה לצפות ואיך העבודה מתנהלת. יודעים משמועות שעובדים קשה והרבה שעות. ידעתי לגבי המשרד שהעבודה היא בשיטת פול והצמדה לתיק (ולא לעו"ד). מבחינת העבודה עצמה ידעתי שעוסקים בסכסוכים בתחום של קניין רוחני, אך לא ידעתי איך בדיוק העבודה מתנהלת בפועל.

נוכחתי לדעת שהציפייה מהמתמחים במשרד היא להיות חברים פעילים בצוות שמטפל בתיק, ולתת את הערך המוסף שלהם. עורכי הדין במשרד תמיד שמחים להשיב על שאלות שעולות תוך כדי העבודה ופתוחים לרעיונות חדשים. לגבי שיטת הפול, אני חושב שזו שיטה טובה כי כל עו"ד עובד בצורה שונה וזה מאפשר לפגוש כל מיני סוגים של סגנונות עבודה ובכך לקבל כלים מאוד מגוונים.


 שאלה: איך האווירה הכללית במשרד?

תשובה: כבר כשהגעתי לראיון במשרד יכולתי להרגיש שהאווירה בו נעימה ושהמשרד מורכב מאנשים טובים. זו אחת הסיבות העיקריות שבחרתי להתמחות במשרד בסופו של דבר. למרות שביום יום מתעסקים בתיקים מורכבים של חברות בינלאומיות גדולות ומצליחות אין תחושת ניכור אלא האווירה היא מאוד פתוחה וחברית. בנוסף, יש פעילויות גיבוש לאורך השנה כמו טיולים, הפסקות טעימות ועוד, שרק מחזקות את האווירה הזו. בין המתמחים יושבים יחד בחדרים, מסייעים אחד לשני בכל דבר ועניין ומבלים יחד גם מחוץ לשעות העבודה.


כתבו עלינו

עו"ד ועו"פ, דוד גילת, שותף בכיר, ועו"ד רקפת פלד שותפה במשרד גילת, ברקת ושות' בכתבה אודות העתקות מסחריות של מותגים מוכרים

עו"ד אורית גונן, שותפה ועו"ד ליאור גלסמן ממשרד גילת, ברקת ושות' בכתבה אודות חשיבות הסדרת מערכת היחסים בין המייסדים במיזם

משרד גילת, ברקת ושות' מייצג את ענקית הספורט והאופנה אנדר אמור בתביעה נגד זייפנים ישראליים.

פרטים נוספים

  • כתובת
  • הברזל 26א רמת החייל תל -אביב
  • טלפון 03-5672000
  • פקס: 03-5672030
  • דוא"ל: infor@gilatadv.co.il
  • אתר: www.gilatadv.co.il
BESbswy