יגאל ארנון ושות'

תחומי הגיוס העיקריים שלנו

עורכי דין

אנו מאמינים בראייה לטווח רחוק ועל כן מקפידים על גיוס עורכי דין שמעוניינים באופק מקצועי מרתק, מאתגר ומספק. לצד הדרישות המקצועיות הגבוהות, הכוללות ניסיון רלוונטי, ידע משפטי ברמה גבוהה, כושר ביטוי וניסוח ויכולת למידה של נושאים ותחומים חדשים, חשובה לנו לא פחות ההתאמה האישית של עוה"ד למארג החברתי במשרד. אנחנו מחפשים מועמדים ערכיים, מצטיינים בעשייתם, עם חשיבה יצירתית, "ברק בעיניים" וסקרנות להרחיב את הידע שלהם תוך הפגנת אחריות, מחויבות ורצינות. חשוב לנו לראות את עורכי הדין שלנו, להכיר אותם, את היכולות, השאיפות וההישגים של כל אחד ואחת, ולסייע להם להציב עבור עצמם יעדים - ולהגשים אותם. הליך הגיוס מורכב בדרך כלל משני ראיונות במהלכם המועמד פוגש שותפים ועו"ד מהמחלקה הרלוונטית. אנו מאמינים שההחלטה להצטרף למשרד צריכה להיות הדדית ולכן קיימת חשיבות רבה כי המועמד יפגוש בתהליך הגיוס מספר רב של אנשים מהם יוכל ללמוד על המשרד בכלל והמחלקה המגייסת בפרט. צוות משאבי האנוש מלווה את הליך הגיוס מתחילתו ועד סופו ובדרך כלל לוקח חלק בראיון השני עם המועמד.

מתמחים

המתמחים שלנו זוכים לעבוד במשרד מקצועי ואיכותי שאינו מתפשר על סביבת עבודה נעימה, חברית ואכפתית. אנחנו מחויבים לאימון יסודי ומעמיק של המתמחים מתוך השקפת עולם הרואה בכל מתמחה חלק בלתי נפרד מהמשרד, ודור ההמשך שלנו בעתיד. המתמחה הוא חבר צוות לכל דבר ועניין, מעורב בטיפול בתיק או בעסקה החל בשלביהם הראשונים ומשתתף בקבלת ההחלטות, בפגישות עם לקוחות, בעריכת ההסכמים, בהופעות בבית המשפט ובניסוח מסמכים וכתבי בי-דין. שיטת ההתמחות הנהוגה במשרדנו בתל אביב היא "פול" מחלקתי. המשרד מחולק למחלקות אשר בכל אחת מהן קיים פול מתמחים העובדים עם עורכי הדין והשותפים במחלקה. המתמחה זוכה לקחת חלק פעיל במגוון רחב של תחומים משפטיים. המחלקות המגייסות מתמחים הן: ליטיגציה, נדל"ן, מיסים, הגבלים עסקיים, מסחרית ובינלאומי (היי טק). המתמחים בירושלים עובדים בשיטת "פול" משרדי עם כל השותפים ועורכי הדין במחלקות השונות בדגש על ליטיגציה, נדל"ן ומסחרית. למחלקה הבינלאומית (היי-טק) יש צוות מתמחים ייעודי. הליך הגיוס יכלול שני ראיונות שיערכו ע"י שותפים ועו"ד מהמחלקות השונות. בראיונות תהיה התייחסות לעניינים משפטיים (בדרך כלל בנושא העבודה שהמועמד/ת מביא/ה עימו/ה) ודגש על הכרות אישית שנועדה לבחון את ההתאמה האישית של המתמחה לאופי המשרד ולתרבות הארגונית שלנו.

מנהלה

עובדי האדמיניסטרציה והמזכירות הם חלק אינטגראלי ומשמעותי במשרד. למעשה הם הממשק הראשון של הלקוחות עם המשרד. הליך הגיוס כולל מיון קורות חיים וראיון קבלה המתבצע על ידי מנהלת התפעול במשרד. בשל גודלו של המשרד, ישנם תפקידים רבים ומגוונים בתחום המנהלה (אב בית, נהג, עובדי ארכיב, עובדים במחלקת צילומים וכריכות, ספרנית, אחראי KYC, כתבניות ומזכירות). המשרד מגייס לצוות המנהלי עובדים מקצועיים עם מוסר עבודה גבוה, שתודעת מתן השירות ללקוחות פנים וחוץ, בראש מעיינם. המשרד פועל בפתיחות ובשיתוף עם הצוות תוך שמירה על מוטיבציה גבוהה ולראייה הצוות של המשרד יציב מאד לאורך שנים. בשל כך, צוות המנהלה במשרד לויאלי, נרתם גם לטובת משימות של אחרים במשרד, לוקח אחריות אישית ומנהל משימות באופן עצמאי, יעיל, דיסקרטי, יוזם ומקדם שיפורים בתהליכי העבודה, מעורב ומייצג נאמנה את האינטרסים של המשרד.

טיפים לסטודנטים לקראת הראיונות

סטודנטים יקרים,

מתכנון זמנים ועד הלבוש הנכון, הנה כמה טיפים מאיתנו לקראת תקופת הראיונות.

בהצלחה!