פרופ' ביין ושות'

מספר עובדות על משרדינו

שעות העובדה במשרד

המשרד עובד שעות שפויות ו"חיפאיות". לרוב, בשעה 19:00 המשרד כבר כמעט ריק.

תמהיל העובדים במשרד

המשרד צעיר ודינאמי, ורוב הצוות מורכב מאנשים עד גיל 40. 

ממתמחים לעורכי דין

אחוזי ההישארות לאחר ההתמחות בשנים האחרונות - גבוהים מאד.

לקוחות

דירוגים

תחומי העיסוק שלנו

דיני מיסים

המשרד מתמחה במתן חוות-דעת מקצועיות במיסים ובמשפט מינהלי, ניהול משא ומתן מול רשויות המס וייצוג בבתי-המשפט בערכאות השונות. חוות-הדעת של המשרד, מתקבלות בקרב רשויות המס ובקרב הקהילה המשפטית ובית-המשפט, כפרשנות ראויה של הדין הקיים. לא אחת, שינויי החקיקה התבססו על חוות-הדעת שהמשרד פרסם.

למשרד יכולת ייחודית המשלבת בין ידע מקצועי לצורך הכנת חוות-דעת ומומחיות בניהול משא-ומתן מול רשויות המס, ובמידת הצורך ליטיגציה והתדיינות בבתי-המשפט. כמן כן למשרד מומחיות בניהול תיקים מורכבים מול רשויות המס, ובהשגת הסכמי-פשרה ובקשות מקדמיות, תוך חיסכון מס משמעותי לטובת הלקוח.

מס רכוש וקרן פיצויים - נזקי מלחמה

למשרד מומחיות ייחודית בתביעות וסוגיות שונות באשר לפיצויים בגין נזקי מלחמה ופעולות איבה.

עו"ד יואב ביין עומד בראש הצוות במשרד אשר עוסק החל מתחילתה של מלחמת לבנון השנייה בתחום המשפטי של פיצוי לנזקי מלחמה הנגרמים כתוצאה מהנסיבות בהן העורף שרוי בעת הלחימה, כפי שאירע בצפון המדינה בעת מלחמת לבנון השנייה ובאזור שדרות, עוטף עזה ודרום הארץ בשנים האחרונות (להלן מבצעי עופרת יצוקה, עמוד ענן וצוק איתן). המשרד מייצג את מרבית החברות המובילות במשק, לרבות קיבוצים, אשר מקום מושבם באזורים הנפגעים בטווח הירי.

בנוסף, משמש המשרד כיועץ של לשכת המסחר חיפה והצפון, ושל התאחדות התעשיינים בנוגע לנזקי מלחמת לבנון השנייה ובעניינים הקשורים למצב הלחימה באזור הדרום (שדרות ועוטף עזה) לרבות במהלך מבצע "צוק איתן".

דיני מכרזים

כל ענף שבו מתפרסם מכרז כולל תנאי סף ואמות מידה שונות. הדבר מחייב בדיקה מהירה ומדוקדקת לפני הגשת ההצעה בשל סדר הזמנים שבו נוקטים אותם גופים וההלכות המשפטיות.

יעוץ מקדים לפני הכנת הצעה למכרז ציבורי יכול להוות "רפואה מונעת" ויאפשר מניעת ליקויים בהצעה, אשר יכשילו את המציע. לעיתים, מסמכי המכרז דורשים הבהרות שונות וניהול תכתובת עם ועדת המכרזים, לפני הגשת ההצעה ובמקרים מתאימים פנייה לבתי משפט על מנת להוסיף או להסיר תנאים מהמכרז.

לפי הדין לאחר החלטת ועדת המכרזים, צריך לפעול מהר וללא שיהוי אם רוצים לתקוף או להגן על החלטת ועדת המכרזים לקבוע גורם כלשהוא כזוכה במכרז.

ככלל הן תנאי המכרז והן החלטות ועדות המכרזים, אינן ראה וקדש והמשרד גורם לגופים שאינם יכולים להציע הצעות להגיש הצעות במכרז וכן לשינוי תנאי מכרז.

כמו כן המשרד מסייע לגופים שונים להגיש את הצעותיהן למכרז, תוך מקסום הסיכויים שההצעה תתקבל ותזכה במכרז. במקרים המתאימים המשרד מבטל זכיות של גורמים שזכו שלא כדין במכרז או מגן על אלה שזכו כדין במכרז. המשרד גם פועל לקבלת פטורים ממכרז ו/או לביטולם במקרים המתאימים.

משרד פרופ' ביין ושות' עוסק באופן אינטנסיבי בתחום זה של מכרזים וזאת כחלק מהמובילות בתחום המשפט המנהלי ותוך שימוש בניסיון רב שנצבר ותוך שהוא ערוך ובעל יכולת ליתן מענה מהיר ואפקטיבי.

חוקי עידוד, תמריצים, מענקים וחוקי מו"פ

המדינה וגופים ממשלתיים אחרים בארץ ובעולם וכן גופים וקרנות אחרים מעמידים מסלולי סיוע שונים למפעלים ועסקים שונים. מדובר במס' רב מאוד של מסלולים, קרנות וגופים שעוסקים בענין זה כל אחד בדרכו שלו בארץ ובעולם!

לצורך כך נעשית על ידי משרדנו, פעילות מול המדינה והגופים הנוספים על מנת למקסם את התמריצים המענקים וההטבות שעל פי החוק והוראות אותם גופים, כדי להשיג עבור כל לקוח את המקסימום האפשרי על פי התקנונים ההסכמים והדין.

בין היתר, נבחנים מסלולים שונים של הטבות ומענקים כדי למצוא לעסק או למפעל את ההטבה או התמריץ המקסימלי. כאשר הבחירה במסלול אינה הבחירה המיטבית יכולות להיות לכך השלכות משמעותיות על העסק. במיוחד שהמגמה היא של מצוקת אשראי קבלת אותם תמריצים יכולה להיות הדבר שיהפוך את העסק מעסק מצליח לעסק כושל.

משפט מנהלי

המשרד מייצג ומייעץ בכל ענפי המשפט המנהלי לרבות דיני מכרזים, רישיונות, תכנון ובניה, הגנת הסביבה, היטלים, אגרות, רשויות מקומיות, בחירות, הפקעות, ודיני מים. המשרד מייצג גם בתחום הפלילי בחלק מהתחומים הנ"ל, המשרד מתמחה בייצוג חברות ברשות לניירות ערך.

למשרד, ניסיון ייחודי בדיני מכרזים ואף זכה להצלחות רבות בתחום, הן בוועדות המכרזים והן בבתי המשפט. המשרד אף התבקש לייעץ לרשויות מקומיות ולעורכי דין אשר נתקלים בשאלות קשות בתחום המשפט המנהלי ודיני המכרזים.

המשרד מייעץ בשלב ההכנה להגשת הצעה למכרז, מייעץ ומייצג כאשר נוצר צורך להגן על הזכייה או לתקוף זכייה של מתחרה בועדות המכרזים ובבתי המשפט. מדובר בתחום המצריך יכולת ומיומנות מיוחדת וכן היערכות מהירה לפנייה לבית המשפט כדי למנוע טענות שיהוי. 


דיני הלבנת הון

המשרד עוסק בסוגיות הכרוכות בדיני איסור הלבנת הון בהיבטים שונים: בהיבט הפלילי הנוגע לייצוג נאשמים בעבירות אלה, במו"מ מול רשויות התביעה ובהופעה בערכאות השונות. 

בהיבט האזרחי: בייצוג בנושאים של חילוט אזרחי.  במישור המנהלי: סיוע בנושאים הכרוכים בחובות הדיווח השונות המוטלות על גופים שונים במשק כגון בנק, נותני שירות: מטבע וכו'.

מתוך מובילות המשרד גם בתחומי המיסים והמשפט המנהלי, למשרד ניסיון מיוחד בתיקים שמשלבים את תחום דיני המס ועבירות המס ואת הדין הפלילי ודיני הלבנת ההון.

למשרד ניסיון והתמחות מיוחדת, בלקיחת תיקים שנכשלו בערכאות נמוכות והפיכת התוצאות בהם במסגרת ערעורים לביהמ"ש העליון, תוך טיעון בסוגיות משפטיות עקרוניות!

בטיפול בנושאים אלה, כמו בתחומים אחרים - מצטיין המשרד, בחדשנות, בחשיבה "מחוץ לקופסא" ובראייה כוללת משפטית וכלכלית.


תכנון ובנייה

למשרדנו ניסיון רב בתחום דיני התכנון והבניה לרבות הפקעות. 

המשרד מספק ללקוחותיו מגוון רחב של שירותים בתחום התכנון והבניה. החל בליווי הליכי תכנון ובניה מורכבים על כל שלביהם, אישור תכניות בנין עיר, שינויי יעוד והפשרות קרקע, הוצאת היתרי בניה, תעודות אכלוס ותעודות גמר. כמו כן המשרד עוסק בליטיגציה בתחום התכנון והבניה – לרבות הופעה וייצוג בפני מוסדות התכנון השונים, ועדות הערר, ובפני בתי-המשפט בכל הערכאות, לרבות בג"צ ובתי משפט לעניינים מנהליים. למשרד ניסיון רב בהליכי היטל השבחה, הליכי אגרות והיטלים וכן בייצוג נאשמים בעבירות של תכנון ובניה. 

דיני חברות

המחלקה המסחרית במשרד פרופ' ביין ושות' הינה מחלקה ייחודית המעניקה ייעוץ משפטי שוטף ללקוחות המשרד בפעילותם המסחרית היום יומית על כל גווניה.

חברי המחלקה עובדים בצמידות עם הנהלת הלקוח לשם הערכה והבנה של עסקיו בסביבת פעילותו המקצועית, דבר המאפשר להעניק שירות משפטי יעיל המותאם לצרכיו הפרטיים.

לחברי המחלקה ניסיון רב במתן ייעוץ וליווי משפטי לסקטורים מגוונים כגון: חברות מסחריות, חברות תעשייתיות מסורתיות, וחברות היי-טק (תוכנה וחומרה). המחלקה מספקת את כל הצרכים המשפטיים השוטפים, העסקיים והאסטרטגיים של הלקוח ומקשרת בין הלקוח לבין מחלקות אחרות במשרד (מיסים ,דיני עבודה ונדל"ן), וזאת על מנת לוודא שהלקוח יקבל את הייעוץ המקצועי הנדרש.

רוצים להכיר אותנו טוב יותר?


אתי וסרמן, מתמחה

עו"ד יואב ביין, שותף מייסד

פרטים נוספים

  • רח' מעלה השחרור 17
  • חיפה 33284
  • טלפון: 04-8668990
  • פקס: 04-8668991
  • כתובת אי-מייל - office@beinlaw.co.il
BESbswy