• גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' - תוכן גולשים

    גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'

לראות את התמונה המלאה

לקבל מידע נוסף ועדכונים על מעסיק זה מזמינים אתכם להרשם

הרשמה
/56
נכתב בשנת 2004

משוב ראיון על גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'

מראיינים

עו"ד מיכאל גינסבורג + עו"ד נוסף

אם נדרשת להביא עמך עבודה ציין איזו עבודה נתבקשת להביא ואילו שאלות נשאלת עליה בראיון

לא נשאלתי שאלות על עבודה משפטית

אילו שאלות משפטיות נוספות נשאלת?

נשאלתי שאלות משפטיות מתחום דיני הקניין והתאגידים

מה היה המקור לשאלות המשפטיות?

המקור לשאלה המשפטית הראשונה היה דרכי, כלומר התבקשתי לדבר על קורס שאהבתי במיוחד ובתוכו על נושא ספציפי שעניין אותי - כך שהעניין היה נתון לבחירתי ודיברתי על תקנת השוק במקרקעין מתחום דיני הקניין. לאחר מכן נשאלתי לגבי לימודי דיני תאגידים, והתבקשתי להסביר ולדון בנושא של הצעות רכש. שאלה משפטית שלישית, לאור התעניינותי בקניין רוחני, עסקה בחיבור בין דיני הפטנטים לדיני עשיית עושר ולא במשפט

למה נדרשת בתשובתך?

בתשובתי נדרשתי לבקיאות מסוימת בהסדר הנוגעים לעניין, אך לא במס' סעיפים, שפיכת חומר או בקיאות בפסקי דין כלשהם. השאלות סבו בעיקר סביב הפגנת חשיבה משפטית מיוחדת, העלאת פיתרון לסוגיות שונות, והבעת דעה אישית לגבי פסיקות או קביעות מסוימות.

האם בהמשך לתשובתך התפתח דיון משפטי? תאר את הדיון

בהחלט! בעקבות כל אחת מהשאלות התפתח דיון משפטי בו התבקשתי לחוות דעתי על אפשרות היפותטית כזו או אחרת, או הכרעת דין מסוימת. הדיון היה הדדי ופורה, וניכר היה כי למראיינים חשובה מאוד הדרך בה אני מתבטא ומציג את עמדתי, יותר מאשר תוכן העמדה שלי, או בקיאותי בחומר.

מה השאלות שנשאלת,האם נקבעו מהכתוב בקורות החיים?

נשאלתי שאלות על חיי, עבודותיי בעבר ובהווה מתוך קורות החיים, כאשר ההתמקדות היתה בכישורים ותכונות אופי מהן ניתן ללמוד על מידת האחריות, רצינות שלי, וכן יכולתי להתמודד עם עבודה תחת לחץ.

לאילו נושאים יחס המעסיק חשיבות גבוהה?

המעסיק בהחלט ייחס חשיבות לשירות קרבי ועוד יותר לפעילות חוץ לימודיות, רצוי התנדבותיות, בעיקר לאור הדגש שהפירמה שמה על אימוץ גופים נזקקים שונים ותרומות לציבור.

נקודות עיקריות מהמידע שקיבלת מהמראיין ( שעות, שכר, דרישות מיוחדות מהמתמחים, אופי העבודה, וכו')

הובהר לי כי שעות פעילות המשרד הפורמאליות בין 09:00 ל- 20:00 הן על הנייר בלבד, וכי רוב הפעמים העבודה נמשכת לתוך הלילה, כאשר חלק מהצוות מתחיל לעבוד אחה"צ ומושך עד הבוקר לטובת עבודה מול לקוחות בחו"ל. נדרשת השקעה של מאמץ, הגדלת ראש, והתמדה. אופי העבודה הוא בהצמדה למחלקה ספציפית בה מס' עורכי דין ומתמחים, והתמקצעות באותו תחום. השכר הוא מהגבוהים בשוק, ויש הטבות רבות למתמחים הנובעות מאופיו של המשרד.

תאר את האווירה בראיון

האווירה היתה מאד פתוחה ולא פורמאלית. למזלי, דאגו המראיינים לשבור את הקרח בתחילת הראיון, מה שאפשר לי להרגיש חופשי ומשוחרר, והרבה יותר "אני האמיתי". האוירה הטובה נשמרה לאורך כל הראיון, גם בשאלות המשפטיות.

תאר את התרשמותך הכללית מהמשרד

המשרד מרשים מאוד בפאר ובהוד שלו - הנוף מהקומה ה-39 מדהים, וכל חלק במשרד משדר יוקרה וממש דורש פליטת "וואו" מהפה... יחד עם זאת, קוד הלבוש הוא פתוח והאוירה היא לא פורמאלית. הצוות צעיר, המשרד מאוד דינמי, ויש בו אוירה טובה ונעימה מאוד. אופי הלקוחות והעסקאות, ומיצובו של המשרד בין המשרדים המובילים ביותר בתחומו, מבטיחים אפשרויות רבות ללמידה והתקדמות.

מה המידע הנוסף שיש לך על המשרד?

הובהר לי על ידי המראיינים כי המיונים לכל 2006 מסתיימים באמצע אוגוסט, וכי מעט מאוד מועמדים מוזמנים לראיון.