• משרד המשפטים - אגף רשם הפטנטים, סימני מסחר ומדגמים - תוכן גולשים

    משרד המשפטים - אגף רשם הפטנטים, סימני מסחר ומדגמים

לראות את התמונה המלאה

לקבל מידע נוסף ועדכונים על מעסיק זה מזמינים אתכם להרשם

הרשמה
/9
נכתב בשנת 2005

משוב ראיון על רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר

מראיינים

ד"ר אמיר נועם וסגנו עו"ד ישראל אקסלרוד

אם נדרשת להביא עמך עבודה ציין איזו עבודה נתבקשת להביא ואילו שאלות נשאלת עליה בראיון

נתבקשתי להביא דוגמא של עבודה עדיפות לעבודה בקניין רוחני

אילו שאלות משפטיות נוספות נשאלת?

לא נשאלו שאלות משפטיות, רק היו סקרנים לדעת מה יודעים בנושא קניין רוחני אם בכלל ומדוע הגשתי מועמדות דווקא למשרד המתמחה בנושא זה.

מה השאלות שנשאלת,האם נקבעו מהכתוב בקורות החיים?

השאלות סבבו סביב הכתוב בקורות החיים. לא מדובר בראיון רשמי יותר ראיון של התרשמות אישית ממני כמועמדת והסבר של המראיין על המשרד והפעילות שלו. בחנו את הציונים והיה נראה כי זה גורם משפיע. נדרשים לעבודה משפטית ואפילו מחקרית ברמה מסויימת. בדומה למתמחים בבתי משפט. לאחר הצגת המשרד היה חשוב למראיין לדעת על רמת הנכונות לעבוד במשרד וכו'.

לאילו נושאים יחס המעסיק חשיבות גבוהה?

מהתרשמותי האישית הדגשים היו יותר על יכולות אישיות ופחות על ידע בפועל. ההנחה היא שכאשר ישנה יכולת אישית השאר יילמד במהלך ההתמחות. דגש על ציונים, חריצות, יכולת אינטלקטואלית וכודמה כפי שמשתקפים מקורות החיים בעיקר ואישוש בשאלות ברמה הזו.

נקודות עיקריות מהמידע שקיבלת מהמראיין ( שעות, שכר, דרישות מיוחדות מהמתמחים, אופי העבודה, וכו')

שכר ושעות כמקובל בשרות המדינה (המראיין לא ידע לפרט את תנאי השכר מעבר לכך, אך ציין שלדעתו מדובר בשכר מינימום). העבודה היא בעיקרה סיכום פסיקה רלוונטית, מציאת חומרים בנושאים מטופלים וכו' בדומה לעבודתו של מתמחה בבית משפט. במשרד נערכים משפטים בנושאי קניין רוחני וניתנות פסיקות בנושא,אך למיטב הבנתי המתמחה אינו עוסק בליטיגציה. בדר"כ הצדדים למחלוקת מופיעים מול מנהל המשרד, ד"ר אמיר נועם, בהליךשיפוטי לכל דבר. למתמחה תפקיד מ"אחורי הקלעים" במסגרת זו. יש עבודה גם מול גורמים מחו"ל. המשרד מונה כ- 7 עו"ד ועוד אנשים מתחום מדעי הטבע הבודקים את היצירות בדיקה מקצועית במקביל להגשתם לבחינה משפטית. יש מקום למתמחה אחד בלבד. התמחות מתחילה החל ממרץ כל שנה ועד למרץ בשנה שלאחריה. המראיין הדגיש שישנה עבודה רבה אך מרתקת וכך זה נראה. לגבי סיכויי המשך במשרד - נכון לעכשיו הסיכויים נמוכים להמשך כעו"ד מן המניין למרות שהמתמחה הנוכחי אכן מיועד להישאר במשרד בתפקיד עו"ד. לא ברור אם יהיה שיבוב ראיונות נוסף, תשובה הובטחה כשבוע וחצי לאחר הריאיון גם למי שלא מתקבל.

תאר את האווירה בראיון

אווירה של עבודה ובמקביל אוירה נחמדה, אנשים נעימים ומסבירי פנים מאוד. בסיום הראיון דאג המראיין להכיר לי את כל עובדי המשרד בתחום המשפטי. התרשמתי לטובה מהיחס של כבוד הדדי במשרד בין העובדים ואל עובדים פוטנציאליים....

ממוצע דירוגים

     
     

אל תשמרו בבטן

  • הוסיפו מידע ותרמו לקהילת קריביז