• אשר חלד ושות' - תוכן גולשים

    אשר חלד ושות'

לראות את התמונה המלאה

לקבל מידע נוסף ועדכונים על מעסיק זה מזמינים אתכם להרשם

הרשמה
/14
נכתב בשנת 2005

משוב ראיון על אשר חלד ושות'

מראיינים

אלינור ליאור

אם נדרשת להביא עמך עבודה ציין איזו עבודה נתבקשת להביא ואילו שאלות נשאלת עליה בראיון

לא התבקשתי

אילו שאלות משפטיות נוספות נשאלת?

נתבקשתי לספר על סמינריון משפטי שכתבתי, כאן המראיינת רצתה לבחון כיצד אני מתבטאת בע"פ. השאלה המשפטית עליה נשאלתי היתה (תוך הקדמה כי שאלה זו אינה מכוונת) האם מותר למעביד לשאול בראיון אשה נשואה האם היא בהריון או מתעדת להכנס להריון. בשאלה זו הדגישה המראיינת כי היא מעוניינת לבחון חשיבה משפטית וכי אינה מצפה לנקוב בסעיף מסויים. (יש לציין כי שאלה זו היתה כלולה בתוך אירוע קצת יותר מפורט, אותו הסבירה המראיינת)

מה היה המקור לשאלות המשפטיות?

מכיוון והמשרד עוסק בדיני עבודה בלבד אזי השאלה היתה קשורה לנושא. (אפלייה במקומות עבודה על רקע אישי, דבר האסור עוד מתחילת הליך הקבלה)

למה נדרשת בתשובתך?

חשיבה משפטית נטו. כמו כן, המראיינת הדגישה כי אינה מעוניינת בבקיאות סעיפים וכדומה.

האם בהמשך לתשובתך התפתח דיון משפטי? תאר את הדיון

כן. תשובתי לשאלה כללה את כל ההבטים עליהם חשבתי באותו הרגע- מה מותר ומה אסור למעביד לשאול ו/או לייחס חשיבות הן בזמן הליך הקבלה והן בעבודה עצמה. הדיון התפתח לכך שנשאלתי בהמשך : באם הייתי היועצת המשפטית של אותו מעביד מה הייתי ממליצה לו לעשות? עניתי כי בסופו של דבר מכלול השיקולים הינם בתוך ראשו של המעביד והם עניינו הפרטי (כמובן, כל עוד לא ניתן להוכיח באופן מודע אפליה) וכי באם המעביד רוצה לאייש משרת התמחות אזי שייקח בחשבון כי דבר כזה עלול לקרות. (שיקולים עסקיים מקצועיים- אל מול שיקולים אישיים)

מה השאלות שנשאלת,האם נקבעו מהכתוב בקורות החיים?

התבקשתי לספר על עצמי, במילים שלי בערך מתקופת התיכון ועד היום.

לאילו נושאים יחס המעסיק חשיבות גבוהה?

האם אני נהנת מהלימודים? מדוע בחרתי בתואר נוסף? מה מעניין בתואר הזה ומה לומדים בו? מה עשיתי בצבא? כיצד אני מצליחה ללמוד ולנהל עסק בו זמנית?

נקודות עיקריות מהמידע שקיבלת מהמראיין ( שעות, שכר, דרישות מיוחדות מהמתמחים, אופי העבודה, וכו')

המראיינת סיפרה לי בהרחבה על פעילות המשרד: באילו נושאים מתעסקים, מיהם האנשים איתם עובדים, חברות, אירגונים ואיגודים מקצועיים, מחלקות משפטיות. כמו כן דובר בהרחבה על פעילות המתמחה: חשיבות טרום ההתמחות, על כך שבעבודה מוצמד המתמחה לתיקים ולא לעו"ד מסויים.

תאר את האווירה בראיון

המראיינת השרתה אווירה נהדרת, פתוחה, חייכנית ולא לחוצה בכלל. יש לציין שאפילו מאוד נהנתי להתראיין. מהלך הראיון נטל אופי של שיחה מאוד מפרה ומעניינת, מאשר של שאלות ותשובות.

תאר את התרשמותך הכללית מהמשרד

משרד יפה וייצוגי מאוד. האנשים שפגשתי במהלך ההמתנה היו אדיבים וחביבים. נראה כי יש אווירת צוות. הראיון עצמו היה זורם ומרגיע והמראיינת נעימה מאוד. נראה משרד מקצועי מאוד.

מה המידע הנוסף שיש לך על המשרד?

משרד מוביל בתחומו- דיני עבודה.