• י. זלצמן, גילת, קנולר, גראוס, סלומון ושות' - תוכן גולשים

    י. זלצמן, גילת, קנולר, גראוס, סלומון ושות'

לראות את התמונה המלאה

לקבל מידע נוסף ועדכונים על מעסיק זה מזמינים אתכם להרשם

הרשמה
/4
נכתב בשנת 2004

משוב ראיון על משרד אזרחי-מסחרי מוביל - 112

מראיינים

עו"ד קרן מימון

אם נדרשת להביא עמך עבודה ציין איזו עבודה נתבקשת להביא ואילו שאלות נשאלת עליה בראיון

לא נדרשתי מראש להביא עבודה, אלא המלצות - ולא ממרצים כי אם ממעסיקים בלבד.

אילו שאלות משפטיות נוספות נשאלת?

לא נשאלו שאלות משפטיות.

מה היה המקור לשאלות המשפטיות?

לא רלוונטי כי לא היו שאלות משפטיות

מה השאלות שנשאלת,האם נקבעו מהכתוב בקורות החיים?

נשאלו שאלות כלליות הקשורות בתחום הלימודים הנוסף בו התמחתי באוניברסיטה. לא היתה חדירה לפרטיות, השאלות הן נעימות - וענייניות. כך לדוגמא התעניינה המראיינת אם אוותר על עיסוקיי הנוכחיים לטובת התמחות מאומצת - שבוודאי תדרוש ממני לוותר(או לדלל) על כמה מן המחוייבויות הנוכחיות.

לאילו נושאים יחס המעסיק חשיבות גבוהה?

לא היו התייחסויות לשרות בצבא בכלל. גם לא לנושאים אישיים מעבר ללימודים. השאלות העיקריות שנשאלתי היו "למה דווקא דיני עבודה"? "מה אהבתי בקורס דיני עבודה"?

נקודות עיקריות מהמידע שקיבלת מהמראיין ( שעות, שכר, דרישות מיוחדות מהמתמחים, אופי העבודה, וכו')

המראיינת לא יודעת מה השכר - ואפילו שלא שאלתי היא ציינה זאת. היא ביקשה שאביא לה עבודה שכתבתי באוניברסיטה כדי להתרשם מיכולת הכתיבה. היא העדיפה עבודה במסגרת הקורס ולא עבודה סמינריונית או משהו כזה. העבודה היא משעה 9:00 בבוקר עד 19:30 בערב - ובאופן כללי תחום השעות הזה נשמר לאורך תקופת ההתמחות מעבר לתקופות לחוצות. המראיינת אגב, היא מנהלת המחלקה לדיני עבודה במשרד - והתייחסותה לתחום מאוד מאוד אוהדת. היא רוצה מתמחים עצמאיים - והם ילוו תיקים מהתחלה ועד הסוף הכל כולל הכל. ניתנה לי תחושה טובה שהמתמחים לומדים המון במשרד - ויש רצון להכשיר אותם כך היטיב. מה גם שמבחינתה המתמחה גם יהיה אחראי על הקשר מול הלקוח בו הוא מטפל - באופן ישיר - בלי מתווכים - ובכך גם תרומתם ללחץ הכללי במחלקה.

תאר את האווירה בראיון

האווירה היא נוחה. המראיינת עצמה מעמידה את תחום יחסי האנוש במרכז - וגורסת כי זה חלק מהדברים שהמשרד ניחן בהם. אכן כך היה, והאווירה היתה נעימה וטובה. כמובן שהשיחה עניינית, ולא גלשה באופן כללי לתחומים שמעבר להכרות כללית ותהיה על מידת התעניינותי בתחום דיני העבודה.

פרט מבדקים נוספים הנדרשים בתהליך הקבלה כגון גרפולוג ומבחני מיון בכתב

נדרשתי, ולא ידעתי על כך קודם לכן, למסור עבודה שכתבתי בתקופת לימודיי.

תאר את התרשמותך הכללית מהמשרד

משרד מאוד נעים. מאחר ובטעות הושיבו אותי לראיון עם שני מראיינים לא נכונים (ממחלקת מקרקעין) גם מהם התרשמתי כאנשים ידידותיים. ישנה אווירה צעירה במשרד, ולא מעט מעורכי הדין התמחו במשרד רק לפני כמה שנים. המשרד משדר יוקרה צנועה ואלגנטית.