• ניר כהן, לשם ושות' -משרד עורכי דין - תוכן גולשים

    ניר כהן, לשם ושות' -משרד עורכי דין

לראות את התמונה המלאה

לקבל מידע נוסף ועדכונים על מעסיק זה מזמינים אתכם להרשם

הרשמה
/12
נכתב בשנת 2004

משוב ראיון על ניר כהן, לשם ושות'

מראיינים

עו"ד אמיר בן-ארצי

אם נדרשת להביא עמך עבודה ציין איזו עבודה נתבקשת להביא ואילו שאלות נשאלת עליה בראיון

נדרשת עבודה שהמרואיין כתב- לא משנה באיזה נושא

אילו שאלות משפטיות נוספות נשאלת?

השאלות המשפטיות רובן ככולן על תאגידים וחברות. הוצג בפני מעיין קייס קצר בנושא חברות אם-בת, ואפשרויות התביעה במקרים של ניגוד עניינים. שאלה נוספת היתה בנושא מנגנון התביעה הנגזרת. שאלה נוספת (קצרה) היתה בנושא קניין- בעלות מול שכירות, גם כן דובר על קייס קצר.

מה היה המקור לשאלות המשפטיות?

מקור השאלות בנושא חברות היה תחום עיסוקו של המראיין, ונראה כמו שאלות קבועות. משם המשיך המראיין להסביר שזהו תחום עיסוקו של המשרד. מקור השאלה הקניינית היה בעקבות תשובתי לשאלה איזה תחום חביב עלי.

למה נדרשת בתשובתך?

בפירוש הדרישה היא לחשיבה משפטית. אין חשיבות מיוחדת לזכור שמות פסדי"ם וכו'. הסוגיות המועלות אינן פשוטות ואין להן פתרון יחיד. יש להראות חשיבה מקורית ויצירתית.

האם בהמשך לתשובתך התפתח דיון משפטי? תאר את הדיון

אני אוטומטית ניסיתי לתת פתרון (לקח זמן להבין שאין תשובה ספציפית). בעקבות תשובותיי המראיין ניסה לטעון לצד ההפוך, ולראות איך אני מתמודד עם טענות הנגד. בהמשך לכך, דנו בטיעונים לכאן ולכאן. בנושא התביעה הנגזרת, אותו לא זכרתי בע"פ והודתי בכך, המראיין הזכיר לי את הנושא בקצרה והמשיך משם לקישור אל תחומי העיסוק של המשרד.

מה השאלות שנשאלת,האם נקבעו מהכתוב בקורות החיים?

הצד האישי הינו סטנדרטי למדי. השאלות אינן חורגות בהרבה מהמופיע בקו"ח. שאלות כמו- ספר לי על עצמך... מהם תחומי העניין שלך... מהם תחומי העניין המשפטיים... האם מתבטא טוב יותר בכתב או בע"פ... מה עשית בצבא/בי"ס/לימודים... מהם יתרונותייך על מועמדים אחרים...

לאילו נושאים יחס המעסיק חשיבות גבוהה?

השאלות בראיון הן בעיקרן שאלות הנוגעות לצד היותר רציני של האדם- תחומי עניין לימודיים, יתרונות מול אחרים, תכונות אופי שיעזרו בהתמחות, ציונים והישגים- מאוד חשוב להם. אין התעכבות על אופי אישי שאינו נוגע לעבודה (למשל טיול וכו').

נקודות עיקריות מהמידע שקיבלת מהמראיין ( שעות, שכר, דרישות מיוחדות מהמתמחים, אופי העבודה, וכו')

שעות סטנדרטיות (9-20 בערך), 6500 לחודש לערך. נראה שהדרישות מהמתמחים הינן גבוהות ביותר, בין אם בשעות עבודה, אמינות, רצינות, השקעה, מקצועיות ולהערכתי יש מצד המשרד חיבה ל'וורקוהוליות' אבל בצורה טובה ולא מאיימת. אופי העבודה- מדובר בעבודה משפטית גרידא, אולם נראה שאכן ישנו פער מעמדי מסוים בו המתמחים עושים את העבודה (המשפטית) 'השחורה', עבודה על תיק למשל היא עם עו"ד ושותף. מכאן ש, (במילותיו של המראיין) המתמחה הוא ש'מכין את הקרקע לטיעונים'.

תאר את האווירה בראיון

האווירה בראיון נעימה אך בהחלט פורמאלית. הראיון רציני וענייני, ויש מקום לשאלות חופשיות או דיבור חופשי, אולם לא מדובר בצחוקים או הרגשה של סחבקיות. המראיין שומר על פאסון לאורך כל הראיון.

פרט מבדקים נוספים הנדרשים בתהליך הקבלה כגון גרפולוג ומבחני מיון בכתב

אין עוד מבדקים פרט לשני הראיונות.

תאר את התרשמותך הכללית מהמשרד

המשרד משרד קטן (3 מתמחים, 3 שותפים, 8 עו"ד) אך איכותי. עוסק בתחום צר יחסית (חברות, חברות, ועוד חברות) אך מצטיין בתחומו. המראיינים אוהבים להציג את עצמם כמשרד 'בוטיק', המוביל בתחומו. דבר אשר נראה כי אכן נכון. המשרד עוסק בעסקאות ובפרשות הגדולות והמעניינות ביותר בתחום, ואחראי גם על מספר תקדימים מרכזיים בתחום התאגידים (פס"ד טצת, מגן וקשת, לוינשטיין ועוד). האווירה נראית מקצועית ורצינית. נראה כמו משרד שטוב לעבוד בו, אולם למי שמעוניין לעסוק בנושא זה.

מה המידע הנוסף שיש לך על המשרד?

אין בידי כל מידע פרט לקודקס.